Челси и Нюкасъл играят при резултат 1:1 в последн мач от

...

НА ЖИВО: Челси - Нюкасъл 1:1, интензивни първи 45 минути

Челси и Нюкасъл играят при резултат 1:1  в последн мач от 28-ия кръг във Висшата лига. Срещата може да гледате онлайн по DIEMA SPORT 2 , а  Gong.bg също следим забавните моменти.

Николас Джаксън откри резултата при започване на срещата, само че в края на полувремето Александър Исак изравни.

Първите минути минаха с много висока преса от Нюкасъл. Футболистите на АМурисио Почетино се затрудняваха с изнасянето на топката, само че рискове пред вратата на Петрович липсваха.

Противно на показаното в 6-ата минута Челси откри резултата! Мало Густо опитва остро центриране, което Свен Ботман почисти право в краката на Коул Палмър. Звездата на " сините " мигновено опитва удар, който Николас Джаксън отклони с пета. Именно това допиране не остави шансове на Мартин Дубравка - 1:0.

След попадението " свраките " продължиха да играят много самоуверено, само че в средата на полувремето нова контраофанзива разреши на Енцо Фернандес да стреля от границата на наказателното поле. Неговото осъществяване обаче беше неопределено.

Десет минути преди края на първата част гостите трябваше да понесат тежък удар. Антъни Гордън получи травма и трябваше да бъде наложително сменен. В игра се появи Джейкъб Мърфи.

Две минути преди последния съдийски сигнал за полувремето Нюкасъл възвърне паритета. След карамбол в половината на Челси Бруно Гимараеш откри Александър Исак, който пое топката и кинжален удар около Дисаси заби кълбото в далечния ъгъл на Джордже Петрович.

Буквално в ответната офанзива Николас Джаксънбе изведен с дълго подаване и вкара втори гол, само че нападателят бе в състояние на засада.

LIVE Челси - Нюкасъл 1:1

1:0 Николас Джаксън 6'

1:1 Александър Исак 43'

Стартови сформира:

Челси: 28. Джордже Петрович, 27. Мало Густо, 2. Аксел Дисаси, 14. Трево Чалоба, 3. Марк Кукурея, 8. Енцо Фернандес, 25. Мойсес Кайседо, 20. Коул Палмър, 23. Конър Галахър (К), 7. Рахийм Стърлинг, 15. Николас Джаксън

Резерви: 1. Роберт Санчес, 42. Алфи Гилкрист, 63. Джош Ачеампонг, 6. Тиаго Силва, 31. Чезаре Касадей, 17. Карни Чуквуемека, 10. Михайло Мудрик, 36. Дейвид Вашингтон, 11. Нони Мадуеке

Треньор: Маурисио Почетино

Just in: tonight’s Chelsea team!